Tomáš Bábek: TriggerPoint nejčastěji používám k uvolnění svalů

12.03.2018

Dráhový cyklista Tomáš Bábek si v lednu zlomil klíční kost, když se mu při startu přetrhl řetěz. Nemohl se proto zúčastnit mistrovství světa. Na druhou stranu se v rámci rehabilitace zastavil i u nás v TriggerPoint Zone na pražském Andělu a vyzkoušel si nové pomůcky a techniky. Po krátké době nám pak Král cyklistiky odpověděl na pár otázek.

Tomáši víme, že jsi v nedávné době utrpěl zranění.
Ano, 12. ledna mi při pevném startu cca při 2000 watech prasknul řetěz v rychlosti asi 50km/h a šel jsem k zemi, odnesla to klíční kost v podobě zlomeniny.

Jak pokračuješ v audemars piguet replica tréninku po zranění? Kdy tě uvidíme opět akci?
Pokračoval jsem s nějakou fyzickou aktivitou prakticky ihned po odeznění bolesti, tedy po deseti dnech. Teď už trénuji naplno. Za měsíc odlétám do Japonska, kde absolvuji prestižní sérii závodů v keirinu.

 

A tvé plány pro letošní rok?
Po Japonsku se vrátím domů a Replica de relojes budu se připravovat na srpnové evropské hry.

Při poslední návštěvě u nás sis vyzkoušel MobiPoint. Řekneš nám o prvních dojmech?
Rozhodně mi vyhovuje, je malý orologi replica a skladný a používám jej každý den a nejraději na chodidla, která mám unavená z treter. 

Jak jsi ho zařadil do svého programu?
Jak jsem již zmínil z tvrdých treter, ve kterých trávím mnoho času, mám přetížené plosky nohou a tak se snažím každý den hezky převalovat chodidlo přes MobiPoint.

Primárně se používá hlavně při práci s chodidly, pomáhá ti jako cyklistovi i v uvolňování dlaní a třeba předloktí?
Tohle je pro mě novinka, ale musím říct, že o dlaních ani nemluvím, ty dostávají zabrat šíleně. Mám karbonová řídítka, která nejsou ničím omotaná... takže na uvolnění dlaní i předloktí super. 

Stal se součástí tvé tréninkové rutiny?
Už ano.replica audemars piguet

 

Pomohla ti nějaká pomůcka TP i v rehabilitaci zlomené klíční kosti?
Ano, masážní míček, který jsem si hodil do delší ponožky, přehodil přes rameno na lopatku a jezdil po stěně tak,replika órák abych si uvolnil ztuhlé mezilopatkové svaly.

Je u tebe TriggerPoint spíše součástí rozcvičení, aktivace před tréninkem nebo spíš po něm jako součást uvolňovacích technik?
Nejčastěji jej používám k uvolnění svalů a to hlavně v Japonsku,rolex replika kde mi nahrazuje maséra.replicas relojes Už si bez něj neumím představit svoji sportovní přípravu.

Děkujeme za rozhovor a přejeme sportovní úspěchy.rolex replika