Periferní Neuropatie – Navýšení smyslové stimulace

08.05.2019

Pocity bolesti, brnění, znecitlivění nebo slabosti rukou a chodidel mohou být příznaky periferní neuropatie. Stavu, který poškozuje vaše periferní nervy. Nervy, které umožňují vašemu mozku a páteřní míše komunikovat se zbytkem vašeho těla.

Periferní neuropatie je poměrně běžné onemocnění. Trpí jí více než 20 milionů Američanů. Může se projevit u lidí v kterémkoli věku, ovšem nejčastější je u osob starších 55 let.

Existuje několik typů periferní neuropatie, omega replica watches přičemž každý z nich má jiný důvod vzniku. Léčba pak závisí na příčině poškození nervů. Naneštěstí v některých případech tato příčina zůstává neznámá. Dokonce i v případech, kdy doktoři objeví důvod, nemusí léčba odstranit všechny symptomy.

Dobrá zprava je ta, že periferní nervy mají neuvěřitelné schopnosti. Dokáží sami sebe regenerovat. Když k tomu dojde, mohou symptomy zmizet sami od sebe nebo po příslušné léčbě. Ovšem ne všechny typy periferní neuropatie mají léčbu. To znamená, že někteří lidé se se svým stavem musí naučit žít.

Léčba

Možnosti léčby periferní neuropatie závisí na její příčině. Jakmile vám ji doktor diagnostikuje bude schopný také doporučit vhodnou metodu léčby, následujte ji. Informace níže představují jednu z možností.

Nový přístup ke zlepšení mobility a obnově funkce

Správné životní návyky představují jen část způsobu, jakým můžete zvládat svou periferní neuropatii. Musíte také pracovat na udržení nebo obnově vašich motorických funkcí. Lidé, kteří žijí s periferní neuropatií, často trpí kvůli nedostatku rovnováhy nebo problémům s mobilitou. Zlepšení mobility vám přitom umožní užít si procházku se psem, běh nebo hraní si s vnoučaty.

Abyste stimulovali nervy na spodní straně svých chodidel, musíte udělat něco víc než jen nosit dobře padnoucí obuv. Novou možností pro stimulaci nervů vašich nohou je používání texturovaných vložek, speciálně navržených tak, aby pomáhaly zlepšit pohyb a funkci vašeho těla.

Naboso Technology proprioreceptivní vložky přesně a precizně stimulují nervový systém chodidla. Malé nervy na spodní straně chodidla jsou velmi citlivé na rozdílné stimuly. Mezi ty patří vibrace, textura, dotek a tlak. Nervy v chodidle přijímají všechny tyto informace a používají je k udržení rovnováhy a správného držení těla. Taktéž je používají ke kontrole vašich svalů.

Ovšem, pokud nosíte boty, dokonce i minimalistické boty, blokujete stimuly, které plantární část vaší nohy dostává. To vede ke zpoždění centrálního nervového systému, který může ovlivnit rovnováhu a pohyb.

VÍCE O VLOŽKÁCH: http://nabosotechnology.cz/

Naneštěstí, chůze naboso není vždy možná. Nehledě na to, že u lidí, kteří trpí sníženou citlivostí chodidel z důvodu periferní neuropatie, může chůze naboso představovat zvýšené riziko zranění. Z tohoto důvodu mohou doktoři pacientům s neuropatií doporučit, aby se vyhýbali bosé chůzi dokonce i doma.

Takže, pokud nemůžete chodit naboso, co můžete udělat, abyste se ujistili, že periferní nervy vašeho chodidla dostávají patřičnou stimulaci? Naštěstí, Naboso Technology vyvinula řešení přesně pro tento problém: texturované vložky, které můžete vložit do své každodenní obuvi.

Výzkumné studie ukazují výhody texturovaných vložek u lidí s chronickými neurologickými problémy. V Naboso technology jsme své vložky vytvořili na základě výzkumu o potřebných vlastnostech textury a povrchu, což z nich dělá ideálního pomocníka pro lidi se sníženou citlivostí chodidel. Jejich vložení do správně padnoucí obuvi ukázalo schopnost zlepšit držení těla, rovnováhu a mobilitu.

Mezi benefity Naboso Technology vložek pro lidi s periferní neuropatií patří následující:

· Zvýšení stimulace chodidel, což zvyšuje citlivost nohy.

· Zlepšení pohybového vzoru chůze a snížení rizika pádu.

· Zlepšení stimulace periferních nervů, což zlepšuje jejich funkci a regeneraci.

· Zlepšení držení těla a rovnováhy, což pomáhá vaší sebejistotě při chůzi a stoji.

Vložky od Naboso technology jsou bezpečný a efektivní způsob, jak vytvořit optimální spojení mezi nervy chodidla a mozkem. Díky tomu mohou hrát důležitou roly v neuro-rehabilitačních programech.

Kromě vložek je Naboso Technology materiál také integrovaný do proprioreceptivních tréninkových podložek. Ty zajistí, aby vaše chodidla obdržela patřičnou stimulaci při cvičení naboso.

Udržení správné rovnováhy, koordinace a pohybu je důležité pro každého. Je to ovšem klíčové pro kvalitu vašeho života, pokud žijete s periferní neuropatií. Zlepšení mobility a rovnováhy je pak klíčové pro kvalitu vašeho každodenního života.

Závěr

Poškození periferních nervů může způsobit periferní neuropatii. Tento stav může postihnout každého, ovšem mnohem častější je u starších lidí. Existuje mnoho typů periferní neuropatie, jejichž příznaky jdou od mírných až po velmi vážné. Léčba závisí na typu poškození nervů. Naneštěstí, pro některé typy neuropatie neexistuje žádná známá léčba. Pokud doktor nedokáže najít příčinu vašeho stavu, je terapie zaměřená na zmírnění symptomů.

Nenechte periferní neuropatii, aby převzala kontrolu nad vaším životem. Přijměte opatření, které vám pomohou zvládat váš stav. Následujte předepsanou léčbu a udělejte potřebné změny ve vašem životním stylu, abyste zlepšili svou mobilitu stejně jako senzitivitu chodidel. Nošení Naboso Technology vložek ve vašich běžných botách může pomoci se zlepšením vaší rovnováhy a stability. Se znovu objeveným sebevědomím při chůzi a stání budete schopni si znovu užívat své oblíbené aktivity a nezávislosti.

(Překlad je zkrácená verze originálního textu.)

VÍCE O VLOŽKÁCH: http://nabosotechnology.cz/

Autor: Emily Splichal
Publikováno: 25.4. 2019
Odkaz na původní článek: https://barefootstrongblog.com/2019/04/25/peripheral-neuropathy-enhanced-sensory-stimulation-may-improve-balance-stability/
Přeložil: Roman Kladivo