Marcel Mysliveček: TriggerPoint mi přinesl uvědomění o mém těle

25.02.2018

Dvojice Martin Pihera a Marcel Mysliveček byla velkým překvapením MČR v beachvolejbalu 2017 - jako osmý nasazený pár se stali překvapivými mistry republiky. A podařilo se jim to po krátkodobé spolupráci při odehrání minima turnajů. Tihle dva si sedli nejen sportovně, ale i lidsky. Výsledkem bylo domluvení dlouhodobé spolupráce s hlavním cílem v podobě účasti na olympijských hrách 2020.

K výsledkům jim pomohlo i používání pomůcek TriggerPoint. "Používám míček každý den ráno na uvolnění chodidel a někdy i během dne či večer, když cítím potřebu. Válec používám také ráno a někdy i večer pokud cítím, že tělo (především nohy) dostalo zabrat," řekl Marcel Mysliveček.

Libor Čipel: Změnil jsi v sezóně 2017 parťáka, obměnil jsi s ním výrazně i způsob přípravy?

Marcel Mysliveček: Sezóna a celá příprava na ní byla dosti odlišná od mých předešlých sezón. Nejdříve jsem se domluvil s Martinem Davidem, se kterým jsme vytvořili velmi silný pár a jeden z důkazů bylo naše představení na mezinárodním turnaji v Pelhřimově, kde se nám jen o kousek nepodařilo postoupit do hlavní soutěže (to asi po měsíční spolupráci). Pak se mi ale naskytla možnost být součástí reprezentačního týmu, u které jsem neváhal a využil ji. Byla to výborná příležitost se posunout dál. Tím, jsem bohužel musel tuto naši spolupráci s Martinem Davidem přerušit, protože v reprezentaci jsem utvořil nový tým s Davidem Lencem. Celá naše reprezentační příprava byla pod vedením italského trenéra Andrei Tomatise. Ta zahrnovala dle mne profesionální přístup a náplň, která přinesla například změnu jídelníčku a dvoufázové tréninky denně. Takto jsme trénovali od prosince až do konce sezóny, tedy do září. S Davidem Lencem jsme odehráli začátek sezóny a během něj se David rozhodl, že chce hrát s někým jiným. Já jsem hledal nového partnera. To chvilku trvalo a zkoušel jsem různé hráče. Jeden z nejzajímavějších byl Leo Williams z Jihoafrické Republiky. Výborný hráč a bavič, který mě také hodně naučil.replicas relojes V polovině července jsme vyzkoušeli jeden turnaj s Martinem Piherou a hned to nějak zapadlo do sebe. Takže zbytek sezóny jsme odehráli spolu a hodně si to užili. Vítězství na mistráku byla krásná "třešinka" náročné uplynulé sezóny.
 
LČ: Spolupracujete s TriggerPoint (TP), věnujete se tedy víc regeneraci, uvolňování? Co tobě tato spolupráce nejvíce přinesla?
 
MM: Přiznám se, regeneraci jsem nikdy nevěnoval až takovou pozornost jako v poslední době. Snažil jsem se dobře jíst, hodně spát, když to šlo a taky se kvalitně protahovat. Spíš to ale nešlo (s pracovním vytížením a tréninkovým objemem) a teď se snažím na to čím dál více dbát. Jsou to asi 4 roky, co jsem se seznámil s konceptem TP a hned jsem šel na úvodní workshop, ze kterého jsem si odnesl masážní válec a míček. Tyhle dva kamarády používám snad každý den. Spolupráce s TP mi přinesla více než jen dvě tyhle pomůcky, ale hlavně spoustu znalostí a uvědomění o mém tělě. O tom, že není až tak pružné jak by mohlo být, kdybych se o něj lépe staral. A o tom, že když dojde někde k vytvoření určitého napětí, je dobré pak toto napětí uvolnit, abychom zůstali v rovnováze - pro mě v klidu (úsměv).
 
 
LČ: Kdy používáte myofasciální uvolnění - před nebo po zátěži nebo ve volných dnech?
 
MM: Používám míček každý den ráno na uvolnění chodidel a někdy i během dne či breitling replica večer, když cítím potřebu. Válec používám také ráno a někdy i večer pokud cítím, že tělo (především nohy) dostalo zabrat.
 
LČ: Určitě zařazujete do přípravy i ne volejbalové prvky, co se vám osvědčilo?
 
MM: Mě baví snad všechno, co se cartier replica týká pohybu. Což je vlastně celý vesmír (smích). Vyzkoušel jsem poměrně už hodně aktivit, ale na dlouho jsem se teď zastavil u Petra Růžičky a jeho pohybových tréninků. To co tam s námi provádí, co se s ním učíme, budu zpracovávat celý život. Je to takový jedoucí vlak pohybových aktivit - a ten má hodně velký počet vagónků a my jimi postupně procházíme. V každém se chvilku rozhlížíme a pak jdeme zase dál. Do některých se i vracíme, rádi i neradi (úsměv). Jinak jsem ve třiceti letech začal s atletikou a ta mě šíleně baví. S gymnastikou je to stejná písnička. Co u mě taky funguje, je čchi-kung a různá dechová cvičení.
 
LČ: Lišíte se hodně v pojetí tréninku od zahraničních párů?
 
MM: Tréninky máme do jisté míry srovnatelné. Máme profesionální trenéry, kvalitní sparring i vybavení. Odlišné je hodně prostředí, ve kterém tady v ČR trénujeme. replica watches Světové a top evropské týmy už od února jezdí ven za sluníčkem a větrem, takže jsou pak daleko zvyklejší na venkovní podmínky než my.
 
LČ: V širším kádru reprezentace máte italského trenéra, čím vás třeba pro trénink obohatil a co jste si od něj vzali?
 
MM: Andrea Tomatis mi dal opravdu hodně. Pro mě nejdůležitější věc byl klid a rozvaha, které přináší do všeho co dělá. Ať už je to samotná hra, vedení tréninku nebo replica omega zařizování čehokoliv okolo.
 
 
LČ: Trénujete ještě každý individuálně? Co třeba ty.
 
MM: Individuálně trénuji neustále. Nepatřím zrovna mezi ty vyhlazené hráče, kteří by všechno uměli. Spíš patřím mezi ty "dřeváky", ale myslím si, že svým přístupem k učení se nových věcí se to snad zlepšuje. Momentálně to je například - dýchání, pružnost, rychlost, výskok, blok, odbití bagrem a dříve to byl plachtící servis atd. Je toho hodně.replica audemars piguet
 
LČ: Stali jste se mistry republiky, změní to nějak významně vaše kariéry?
 
MM: Naše kariéry to určitě změnilo a mění. Je to určitá meta, kterou si každý vrcholový hráč jakéhokoliv sportu přeje dosáhnout. Nám se hlavně změnilo to, že jsme tím začali s Martinem Piherou spolupracovat. Takže je to krásný začátek (úsměv). Od října spolu budujeme tým kolem nás a postupně se snažíme zlepšovat, kde se dá.replicas de relojes Každý nás chce teďka o to víc porazit, což je pro nás velká výzva tento tlak ustát. Jak jsme silní (hlavně díky zimní a jarní přípravě) se ukáže letos v létě v sezóně.
 
Děkuji za rozhovor.
 
 
Marcel s Martinem vytvořili i nový tým - M & M Fair Play Team
https://www.mamteam.cz/