Tom Ondrušek: TRIGGER POINT je moje nedílná součást sportovního výkonu

14.07.2021

Florbalista Tom Ondrušek je hráčem ligového Chodova a české reprezentace a patří mezi stálice tohoto sportu. V letošní ligové sezóně dokázal překonat zajímavé hranice - 300 vstřelených branek v základní části a poté i metu 500 bodů. Brněnský rodák má za sebou mimojiné i zkušenosti z nejvyšší soutěže ve Švédsku. Na jaře jsme se s Tomem dohodli na bližší spolupráci a po vzájemné konzultaci začal využívat některé vybrané naše produkty.

Jeho zkušenosti z praxe přinášíme v krátkém rozhovoru.

"Z návštěvy u nás v TriggerPointu sis odnesl pomůcky - MOBIPOINT, GRID VIBE PLUS a IMPACT. Zkus popsat tvoje první dojmy?"
Ano, máte pravdu, jsem rád, že mohu nadále používat vaše produkty, pouze jsem rozšířil portfólio pomůcek a jsem nadšený. Těším se především na větší variabilitu cviků a svalových partií.

"Jak jsi je zařadil do svého programu? Používáš je každý den?"
Používám je vlastně každý den. Ne všechny, ale dle potřeby je používám i v den, kdy trénink nemám. Klidně večer v klidovém režimu.

"Začal sis díky jednotlivým technikám více uvědomovat a vnímat jinak své tělo?"
Samozřejmě to byl i jeden z cílů, chtěl jsem kromě válce používat i jiné pomůcky, abych se postaral i o jiné svalové partie, než jsou ty hlavní a největší. . Prostě jsem našel 'problémy', které jsem do té doby neřešil. Vnímám především uvolnění svalů a rychlejší regeneraci. Přijde mi, že sval má prostě více prostoru pro výkon a regeneraci.

"Jsou u tebe zmíněné pomůcky součástí rozcvičení, aktivace před tréninkem nebo spíš po něm v rámci regenerace?"
Záleží na situaci. Válec a míček používám především před výkonem a pistoli nejvíce po výkonu a ve večerním klidovém režimu doma.

"Měl jsi už v minulosti možnost vyzkoušet vibrační technologie?"
Neměl a je to fantastická pomoc, přece jen vám to pomůže a ulehčí práci. Je to zajímavý produkt a jsem nadšený.

"V čem vidíš ty osobně největší přínos vibračního válce?"
Jak jsem popsal výš, vibrace dokáží dle mého názoru, sval dostat do situace, že je možné zregenerovat všechny jeho části. A samozřejmě ve větší intenzitě, kvalitě a do větší hloubky.

"Kdy používáš GRID VIBE PLUS nejčastěji?"
Válec používám především před výkonem ve větší intenzitě a v kratších intervalech. Nabudí to sval na výkon a neunaví ho. V delším časovém úseku by se sval mohl dostat do situace, že spíš očekává spánek a regeneraci a ne třeba dvouhodinový výkon na 100 %.

"Co pistole a perkusní terapie? Jsou pro tebe její účinky nějak překvapivé?"
Tak je to můj nejoblíbenější nástroj, pomůcka. Člověk je třeba večer unavený a nemá energii ji vkládat do válcování nebo protahování, ale pistolí dokáže regeneraci provést ve stejné nebo i větší kvalitě v podstatě s minimálním úsilím. Geniální produkt, který je vhodný na velké množství svalových partií. Nejvíce ji používám na nohy, tedy stehna přední i zadní. Potom lýtka a hýždě.

"Roluješ si chodidla MOBIPOINTEM pravidelně? Třeba před tréninkem pro lepší a efektivnější pohyb na hřišti?"
Chodidla nejvíce před výkonem pro aktivaci, to je zajímavý produkt především pro probuzení důležitých bodů na chodidle.

"Všímáš si vibračních a perkusních technologií u spoluhráčů kolem sebe nebo všeobecně u sportovců?"
Všímám, válce zatím příliš nevidím, ale vibrační pistoli používá už celkem hodně sportovců a florbalistů. Je to nedílná součást sportovního výkonu, regeneraci dnes sportovci nepodceňují jako dříve.

"Kolik času věnuješ programu TriggerPoint?"
Program TriggerPoint je skvělý produkt. Věnuji se mu pravidelně, snažím se dělat maximum.

"Co by jsi doporučil nebo čím by jsi inspiroval zájemce o TriggerPoint techniky?"
Především tím, že investované peníze se vám opravdu vrátí a budete spokojeni. Vibrační pomůcky jsou budoucností a nedílnou součástí výbavy sportovce. Dokáží zregenerovat oblasti těla, o kterých někdy ani nevíte.replika saat

Děkujeme za rozhovor

Více o Tomových aktivitách najdete na : https://www.instagram.com/tomondrusek25/