Screening a Hodnocení dechu: Multidimenzionální přístup

17.03.2017

 

 

 

 

 

 

 

 

(Sem patří 1. video)

Dysfunkce dechového stereotypu je často spojována se svalově kosterními problémy, přičemž jí trpí zhruba 60 % aktivní, zdravé, dospělé populace. Navíc dysfunkce dechového stereotypu přispívá k pohybovým dysfunkcím, a může vést ke snížení prahu bolesti, zhoršení motorické kontroly a rovnováhy.

Ve spolupráci s renovovanou osteopatkou a vědkyní, Dr. Rosalba Courtney, Functional Movement Systems připravil kurz, který připraví profesionály k identifikaci a nápravě dysfunkcí dechového stereotypu jejich klientů a pacientů. V kurzu Screening a Hodnocení dechu: Multidimenzionální přístup se s Vámi Dr. Courtney podělí o svůj výzkum ohledně tří typů dysfunkce dechu: biomechanické, biochemické a psychosomatické. Kromě popisu jednotlivých typů dysfunkcí obsahuje kurz také novou, na vědeckém výzkumu založenou, metodu screeningu, která ukazuje jak na základě testu zadržení dechu a krátkého dotazníku rychle odhalit přítomnost případných dysfunkcí. Celý screening Vám zabere pouze pár minut, přičemž Vám poskytne hodnotnou zpětnou vazbu s 89 % přesností. Kurz se také podrobně zabývá hodnocením dechového stereotypu pomocí rukou a novými cviky, které slouží k obnovení správného dechového stereotypu.

(Sem patří 1. Obrázek)

Kurz o dýchání řeší také vztah mezi fungováním core, dýcháním a pohybem, přičemž obsahuje i výzkum zabývající se jejich vzájemný vztahem a způsobem, kterým se vzájemně ovlivňují. Profesionálům poskytuje nástroje pro kvantifikaci a kategorizaci lidí s dechovými dysfunkcemi a nabízí způsob, jak posoudit, jestli je třeba rozsáhlejší hodnocení a spolupráce s jinými poskytovateli zdravotní péče.

Tento kurz doplňuje a rozšiřuje Functional Movement Screen (FMS) pro profesionály v oblasti Fitness a Selective Functional Movement Assessment (SFMA) pro poskytovatele zdravotní péče. Zároveň je ale také vhodný pro lidi, kteří nemají žádné předchozí zkušenosti s Functional Movement Systems.

(Obrázek 2 a Obrázek 3)

Začněte se vzděláváním v oblasti dechu ještě dnes a objednejte si kurz v Online obchodu na stránkách FMS. Certifikovaní členové obdrží slevu $50.

Popis kurzu

Kurz Screening a Hodnocení dechu: Multidimenzionální přístup je vytvořený jak pro profesionály v oblasti fitness, tak pro poskytovatele zdravotnické péče a zabývá se pozadím a detaily funkčního a dysfunkčního dechu. Představuje „EAARS“ model dechového stereotypu a nový „Screening dechu“. Kromě toho profesionálům také poskytne několik nástrojů k hodnocení a testování dechových dysfunkcí.

Navíc Vám představíme na cvičení založený přístup k obnovení správného dechového stereotypu, zakotvený v neurovývojové sekvenci, který může být využit jak v prostředí fitness, tak v prostředí rehabilitace. audemars piguet replica watches

Kurz je organizovaný do sedmi výukových jednotek, které obsahují hodnocení pomocí rukou a ukázky léčby v podobě případových studií.

Obsah kurzu

Tento kurz obsahuje 2 hodiny video materiálů a manuál ke stažení, přičemž je logicky rozčleněn do následujících 7 oddílů:

  1. Oddíl: Úvod a přehled problematiky pro profesionály v oblasti Fitness a Zdravotní profesionály
  2. Oddíl: Porozumění a Hodnocení Dysfunkčních dechových stereotypů
  3. Oddíl: Biomechanické hodnocení
  4. Oddíl: Funkční Screening dechu
  5. Oddíl: Případové studie
  6. Oddíl: Aplikace pohybu a dechu
  7. Oddíl: Možnosti cvičení pro dysfunkční dechové stereotypy

Autor: Kyle Kiesel, PT, Ph.D.,  ATC,

Datum zveřejnění: 8.3.2017

Odkaz na původní článek: http://functionalmovement.com/articles/Products/760/screening_assessing_breathing_a_multidimensional_approach

Přeložil: Roman Kladivo FMS 1 a FMS 2