Nový přístup ke zlepšení mobility v periferní neuropatii

17.12.2019

Pocity bolesti, mravenčení, necitlivosti nebo slabosti v rukou nebo nohou mohou být známkou periferní neuropatie. U více než 20 milionů Američanů s diagnózou periferní neuropatie jsou tohle běžné potíže a nebo také příznaky jiných onemocnění.

Zachování a obnovování správných funkcí vašeho periferního nervového systému, jakož i optimalizace pohybu a mobility, napomáhá k obraně proti periferní neuropatii. Udržení dobré periferní neuropatie zahrnuje zdravý životní styl, cvičení, doplňování vitamínů - a poprvé i vložky do bot. 

Proprioceptivní vložky zvyšují povědomí o chodidlech

Ke správné stimulaci nervů ve spodní části chodidla musíte dělat víc než jen nosit vhodnou obuv. Novinkou je používání texturovaných vložek do bot, které prostřednictvím stimulace zlepšují pohyb a funkci chodidel. 

Naboso Technology proprioceptivní vložky právě stimulují nervový systém chodidla. Malé nervy na spodní části chodidla jsou citlivé na různé podněty včetně vibrací, textury, dotyku a tlaku. Všechny tyto informace, které chodidla přijímají, ovlivňují držení těla a rovnováhu. A také působí na svalovou kontrolu. 

Veškerá obuv blokuje důležité smyslové informace

Nošení obuvi - i minimalistické - blokuje část stimulace, které chodidlo dostává. Toto tlumení smyslů má za následek prodlevu stimulace centrální nervové soustavy, která může ovlivnit naši stabilitu a pohyb. 

Ideálním prostředím pro správnou smyslovou stimulaci je nenosit boty vůbec - to však není vždy možné. Také u lidí, kteří trpí sníženou citlivostí nohou v důsledku periferní neuropatie, může chůze naboso zvýšit riziko zranění.

Pokud nemůžete chodit naboso, neznamená to, že musíte potlačovat smyslovou stimulaci. Naboso Technology naštěstí přišla s řešením pro tento problém: texturované proprioceptivní vložky, které můžete vložit do jakékoliv obuvi.

Co říká věda?

Studie prokázaly přínos texturovaných vložek pro lidi s chronickými neurologickými stavy, jako je například diabetes. Naboso Technology, využila tohoto výzkumu textur a povrchové vědy k vytvoření svých proprioceptivních stélek. Tyto vložky jsou ideální pro lidi se sníženou citlivostí chodidel. Ukázalo se, že jejich vložení do správné obuvi zlepšuje držení těla, rovnováhu a mobilitu.

Mezi výhody stélek Naboso Technology pro lidi s periferní neuropatií patří:
• Zvýšená stimulace chodidla, která zvyšuje jeho citlivost.
• Vylepšená chůze, která snižuje riziko pádu.
• Vylepšená stimulace periferního nervu, která podporuje funkci a regeneraci nervů.
• Vylepšené držení těla a rovnováhy, které vám pomohou znovu získat důvěru ve vaši schopnost chodit a stát.

replicas relojes

Závěr

Vložky Naboso Technology jsou bezpečný a efektivní způsob, jak podpořit optimální spojení mezi nervy chodidla a mozkem. Proto mohou hrát důležitou roli v neurorehabilitačních programech.

Kromě vložek je materiál Naboso Technology také integrován do proprioceptivních tréninkových podložek. Ty pomáhají, aby nervy vaší nohy dostaly správnou stimulaci, když cvičíte naboso.

Udržení dobré rovnováhy, koordinace a pohybu je důležité pro každého. Ale když žijete s periferní neuropatií, je to klíč k vašemu celkovému zdraví. Zvýšená pohyblivost a rovnováha vám napomáhají zachovat správnou kvalitu života.

VÍCE O VLOŽKÁCH: http://nabosotechnology.cz/

BAREFOOT TRAINING SPECIALIST Level I (13. - 14. 6. 2020): http://movelabinstitute.com/cs/skoleni-barefoot-training-specialist-level-I


Autor: EBFAFITNESS
Publikováno: 10. 12. 2019
Zdroj: https://barefootstrongblog.com/2019/12/10/a-new-approach-to-improving-mobility-in-peripheral-neuropathy/
Přeložila: Adriana Jonová