Naboso. Více než jen běhání

09.10.2019

Jako pro lékařku je pro mě jednou z nejdůležitějších součástí mé práce vzdělávat a umožňovat pacientům, aby vzali zodpovědnost za své zdraví a dobrý pocit v životě do vlastních rukou. Většina pacientů by mohla být ušetřena potíží při hlubší znalosti pohybových možností vlastního těla, přenosu sil při došlapu na nohu a významu hojení měkkých tkání.

Koncept Barefoot strong (Silní naboso) se stal mou vizí posledních let. Hledala jsem cestu, jak dále šířit profesionálům, pacientům, sportovcům, klientům a zákazníkům po celém světě poselství zdravých nohou, bosonohé vědy a programování od země vzhůru.

Poté, co jsem věnovala svou diplomovou práci výzkumu poznatků tréninku naboso a síle nervosvalové aktivace od země nahoru, můj přístup k podiatrii, funkčnímu pohybu a péči o pacienty se navždy změnil.

NABOSO, VÍCE NEŽ JEN BĚHÁNÍ

Slova bosonohé a naboso uchvátila média a průmysl minimalistické obuvi a nyní jsou nejčastěji používána ve vztahu k běhání a minimalistickým botám.

Jakmile nicméně začneme zkoumat a zakoušet sílu spojenou s aktivací bosé nohy a integraci od nohy k jádru, přesáhne uplatnění slova naboso pouhé běhání.

Vytkla jsem si za cíl podělit se o tuto metodu, která pomáhá obnovit pohyblivost, eliminovat bolestivé pohybové vzorce a dává novou naději těm, kdo považovali zhoršenou pohyblivost vlastního těla za neměnnou součást svého života.

Přišel čas vymanit slovo naboso ze sféry pouhého běhání. Skrze koncept Barefoot Strong (Silní naboso) si přeji naučit svět, jak se stát silným naboso BAREFOOT STRONG!STÁT SE SILNÝM NABOSO (BAREFOOT STRONG)

Když jsem připravovala osnovu této knihy, začal mi docházet hlubší význam slov silný naboso (Barefoot strong) a toho, co pro mě znamenají.

Došlo mi, že být silná naboso znamená daleko více, než chodit bez bot.

Být silná naboso pro mě znamená styl života.

Je to víra v systém postavený na základě respektu k lidskému tělu a způsobu, kterým kontrolujeme a vytváříme krásu pohybu.
 

ÚRYVEK Z PŘIPRAVOVANÉ KNIHY "SILNÍ NABOSO" od Dr. Emily Splichal. Vyjít by měla do konce tohoto roku 2019.
 


BAREFOOT TRAINING SPECIALIST Level I: http://www.tptherapy.cz/skoleni-BAREFOOT-TRAINING-SPECIALIST-LEVEL1
BAREFOOT TRAINING SPECIALIST Level II: http://www.tptherapy.cz/skoleni-BAREFOOT-TRAINING-SPECIALIST-LEVEL2