Co se děje s lidským tělem při chůzi naboso

29.08.2017

Uzemnění je aktivita, při které chodíme na zemi naboso bez bot či ponožek. Důvodem a benefitem je negativní náboj země, který blahodárně působí na naše tělo. Přirozený náboj země je bohatý na elektrony, které tělu dodávají antioxidanty a ničí nebezpečné volné radikály.

Dr. James Oschman, biolog z University v Pittsburghu, popisuje: panerai replica watches
Osobní zážitky z bosé chůze po zemi a jejího pozitivního dopadu na zdraví najdeme v literatuře a zvycích různých kultur z celého světa. Důvodů je mnoho, ale někteří se zdráhají chodit naboso, pokud nejsou zrovna na dovolené na pláži.

Když se nad tím zamyslíte, v našem nejpřirozenějším stavu bychom naše chodidla nezakrývali. Bosá chodidla na holé zemi jsou schopna absorbovat veliké množství negativně nabitých elektronů, které našemu tělu napomáhají udržet si stejně negativně nabitý elektrický potenciál.

Studie publikovaná v Journal of Environmental and Public Health před pár lety, “Uzemnění: Zdravotní následky napojení lidského těla k elektronům na povrchu země”, naznačila, že uzemnění může sloužit jako potenciální léčba a řešení pro spoustu chronických degenerativních onemocnění. Ať už chůze naboso na trávě, v lese nebo na jakémkoli jiném přirozeném povrchu, anebo uzemnění skrze uzemněné vodivé materiály, obě aktivity mohou výrazně napomoct při léčbě chronického stresu, zánětu, bolesti, špatnému spánku, kardiovaskulárních chorobách a dalších. Závěr studie nám říká, že “uzemnění může být dalším důležitým prvkem v lidském zdraví společně s čistým vzduchem a vodou, sluncem, výživným jídlem a fyzickou aktivitou.

Další studie, jenž provedla Military Clinical Hospital a její oddělením neurochirurgie společně s polskou lékařskou universitou, zjistila, že koncentrace močoviny v krvi je nižší u lidí, kteří jsou uzemněni během fyzické aktivity, a že uzemnění zároveň zlepšilo zotavení se po sportovním výkonu.

Studie Kalifornské university publikovaná minulý rok zjistila, že uzemnění zlepšuje prokrvení pleti. Jiné studie zase prokázaly, že uzemnění snižuje viskozitu krve: jeden z faktorů kardiovaskulárního onemocnění. Studie, která byla publikována v Journal of Alternative and Complimentary Medicine, dokonce poukázala na to, že uzemnění může být primárním faktorem v regulaci nervového a hormonálního systému.

Podle shrnutí, které vyšlo v Journal of Inflammation Research, platí:
Uzemnění zmenšuje či zcela zamezuje základním příznakům zánětu, po kterém často následuje zranění: zrudnutí, zahřátí, otok, bolest či ztráta nějaké funkce. Věříme, že napojení těla na volné elektrony země je přenáší do celého těla, kde mohou působit antioxidačně. Elektrony v těle vytváří antioxidační mikroprostředí okolo místa zranění, a díky tomu zpomalí anebo dokonce zcela zabrání dalšímu zranění zdravé tkáně v okolí daného zranění. Uzemnění může zamezit zánět v těle.”

Existuje spousta studií, které dokazují fyziologické výhody uzemnění, které sahají od zdravého stárnutí, přes lepší spánek, až po srdeční zdraví a ještě mnohem dál. “Tento jednoduchý proces uzemnění je jedním z nejmocnějších antioxidantů, o kterém momentálně víme. Uzemnění ulevuje od bolesti, zmírňuje zánět, zlepšuje spánek a celkové zdraví, a přináší s sebou ještě tolik víc. I přesto je bohužel spousta lidí žijících ve vyvinutých zemí sotva kdy uzemněná.” - Dr. Joseph Mercola

Při uzemnění se také reguluje stresový hormon kortizol. Kortizol v těle napomáha regulovat hladiny cukru v krvi, reguluje metabolismus, snižuje zánět a pomáhá při tvorbě vzpomínek.

Jak se můžeme uzemnit

Většinu času na zemi trávíme v botách s gumovou nebo plastovou podrážkou. Tyto materiály fungují jako izolátory, stejně jako například gumové obaly kabelů. Stejně tak nás odpojí od přirozeného toku elektronů ze země, na který bychom přirozeně měli být napojeni. Pokud obouváte boty s koženou podrážkou anebo chodíte bosi na písku, trávě, půdě, betonu anebo keramických kachlíkách, budete uzemněni. Pokud chodíte bosi na asfaltu, dřevu, gumě, plastu nebo vinylu, nebudete uzemněni. Takže až příště vyrazíte ven, sundejte si boty! Můžete se uzemnit také díky různým vodivým systémům, zatímco spíte, pracujete anebo zkrátka trávíte čas vevnitř, pro pohodlnější život.

Schumannova resonance

Německý fyzik, profesor W. O. Schumann, z Technické University v Mnichově, začal v roce 1952 zkoumat, zda má země svou vlastní frekvenci - svůj puls. Tento předpoklad založil na svém studiu o elektrických napětích, které existují mezi různými sférami. Negativně nabitá země existuje v positivně nabité ionosféře, tudíž mezi nimi musí vzniknout napětí, které dodá zemi specifickou frekvenci. Po několika kalkulacích se Schumann dobral k frekvenci země, která měla představovat její puls. Tato frenkvence byla 10 Hz. V roce 1954 vytvořil Schumann tým s dalším vědcem, Herbet Koenig, a společně potvrdili, že rezonance země si zanechává frekvenci 7.83 Hz. Tento objev byl v následných letech opětovně potvrzen několika vědci.replique montre Schumannova resonance je i dnes uznávaným měřítkem pulsu naší země.

 

Publikováno: 24.8.2017

Autor: Collective Evolution

Odkaz na původní článek: http://www.collective-evolution.com/2017/08/24/studies-show-what-happens-to-the-human-body-when-we-walk-barefoot-on-earth/