Co chybí v rámci inovací obuvi? Seznamte se s Naboso vložkami

12.12.2020

Air max, vlnová technologie, pláty z uhlíkových vláken, každý rok nepřestává miliardový trh s obuví růst díky inovacím a novému designu vytvořenými hlavními hráči tohoto průmyslu jako jsou Nike, Adidas a Reebok.

Jedna z nejrušivějších inovací v oblasti obuvi se odehrála v roce 2008, kdy během boomu běhu naboso, byly boty zbaveny opory, vycpávek a podpatků.

Vítejte ve světě minimalistické obuvi.

Tyto boty se širokou špičkou, nulovým podpatkem a flexibilní podrážkou, které byly jednu dobu považované za pouhý trend, dnes představují samostatnou kategorii s hodnotou více než 1,7 miliardy dolarů.

Navzdory všem minulým a současným inovacím se jeden aspekt bot za posledních 50 let nevyvinul a to je vnitřek boty!

Seznamte se vložkou.

Tato jednoduchá, plochá, pěnová vnitřní vložka je praktický standard všech současných bot. S tloušťkou mezi 1-2 milimetry slouží jako vycpávka, která absorbuje pot a u některých bot také poskytuje podporu klenbě.

Když se nad tím zamyslíte, vložka přece nemůže hrát nijak zásadní roli v rámci pohybu a funkce chodidla. Nebo může? Hraje?

Co je zajímavé, je fakt, že se jedná o jedinou část boty, která se skutečně dotýká vašeho chodidla. A vzhledem k tomu, že vaše chodidla představují smyslové orgány vašeho nervového systému, musíme se ptát - nejedná se o zanedbanou příležitost?

V Naboso si to myslíme!

Představujeme vám NABOSO proproceptivní vložky.

Představujte si je jako něco víc, než jen prosté vložky. Představujte si je jako smyslovou vrstvu, kterou můžete vložit do své boty a zlepšit tak propojení mezi vaším chodidlem a botou.

Jakožto poskytovatelé jediné vložky s texturou na trhu, jsme se rozhodli inovovat vnitřek bot!

Je načase, abychom zvýšili očekávání, která klademe na naše boty a dívali se na víc než jen jejich vzhled. Nakonec, není to vždycky obsah, co se skutečně počítá? Pro více informací o Naboso vložkách navštivte prosím www.nabosotechnology.cz


Autor: Dr.Emily Splichal

Publikováno: 23.10. 2020

Odkaz na původní článek: https://eu.naboso.com/blogs/the-barefoot-advantage/whats-missing-in-footwear-innovation

Přeložil: Roman Kladivo