Co chybí v rámci inovací obuvi? Seznamte se s Naboso vložkami

12.12.2020

Air max, vlnová technologie, pláty z uhlíkových vláken, každý rok nepřestává miliardový trh s obuví růst díky inovacím a novému designu vytvořenými hlavními hráči tohoto průmyslu jako jsou Nike, Adidas a Reebok.

Jedna z nejrušivějších inovací v oblasti obuvi se odehrála v roce 2008, kdy během boomu běhu naboso, byly boty zbaveny opory, vycpávek a podpatků.

Vítejte ve světě minimalistické obuvi.

Tyto boty se širokou špičkou, nulovým podpatkem a flexibilní podrážkou, které byly jednu dobu považované za pouhý trend, dnes představují samostatnou kategorii s hodnotou více než 1,7 miliardy dolarů.

Navzdory všem minulým a současným inovacím se jeden aspekt bot za posledních 50 let nevyvinul a to je vnitřek boty!

Seznamte se vložkou.

Tato jednoduchá, plochá, pěnová vnitřní vložka je praktický standard všech současných bot. S tloušťkou mezi 1-2 milimetry slouží jako vycpávka, která absorbuje pot a u některých bot také poskytuje podporu klenbě.

Když se nad tím zamyslíte, vložka přece nemůže hrát nijak zásadní roli v rámci pohybu a funkce chodidla. Nebo může? Hraje?

Co je zajímavé, je fakt, že se jedná o jedinou část boty, která se skutečně dotýká vašeho chodidla. A vzhledem k tomu, že vaše chodidla představují smyslové orgány vašeho nervového systému, musíme se ptát - nejedná se o zanedbanou příležitost?

V Naboso si to myslíme!

Představujeme vám Naboso vložky.

Představujte si je jako něco víc, než jen prosté vložky. Představujte si je jako smyslovou vrstvu, kterou můžete vložit do své boty a zlepšit tak propojení mezi vaším chodidlem a botou.

Jakožto poskytovatelé jediné vložky s texturou na trhu, jsme se rozhodli inovovat vnitřek bot!

Uzavřeli jsme partnerství, abychom mohli přinést Naboso vložky do Z Trail sandálů. Spojili jsme se také s Bearfoot Athletics a Strike Movement, kteří nabízejí Naboso vložky na svých stránkách.

Je načase, abychom zvýšili očekávání, která klademe na naše boty a dívali se na víc než jen jejich vzhled. Nakonec, není to vždycky obsah, co se skutečně počítá? Pro více informací o Naboso vložkách navštivte prosím www.naboso.com.


Autor: eu.naboso

Publikováno: 23.10. 2020

Odkaz na původní článek: https://eu.naboso.com/blogs/the-barefoot-advantage/whats-missing-in-footwear-innovation

Přeložil: Roman Kladivo